En iyi bilgisayar ekran videosu çekme programı hangisi mi? Hemen cevaplayalım. Süre sınırı ve kısıtlaması olmadan, full sürüm ile kullanabileceğiniz, karışık ayarları olmayan, ekranı seçip kaydet dediğinizde kaydeden, ister ses açık ister ses kapalı olarak kayıt yapabilen, sizi uğraştırmayacak bir program olması...
Kullanım kolaylığı ve özellikleriyle diğer ekran videosu çekme programlarına nazaran bir adım önde olan en iyi 5 ekran videosu çekme programını sizlere tanıtmaya çalışacağız.
Gerek profesyonel ayarları gerekse kullanım kolaylığı olan 5 program :

1. Camtasia Studio

Bu programın en çok tercih edilen ekran videosu çekme programı olmasının sebeplerinden bir de çektiğiniz görüntüleri yine aynı programla düzenleyebilmenize ve çeşitli filtreler ekleyebilmenize imkan tanımasıdır.
camtasia studio
Programa ait internet sitesi : https://www.techsmith.com/camtasia.html

2. HyperCam

Sunumlarınız ve demo videolarınız için kısa sürede başarılı çalışmalar çıkarabileceğiniz HyperCam, oldukça pratik bir kullanıma sahip. Bu program ile kaydettiğiniz videolara fotoğraf, ses veya not ekleyebiliyorsunuz. Videoları sıkıştırarak daha az yer kaplamalarını sağlamasını da avanyajları arasında sayabiliriz.
hypercam indir
Programa ait internet sitesi : http://www.hyperionics.com/

3. Fraps

Özellikle oyun severler tarafından tercih edilen bir ekran videosu çekme programı olan Fraps’i kullanarak bilgisayarınızda yer alan oyunlar için tanıtım videoları çekebilirsiniz. 2560×1600 ve daha üstü çözünürlüğe sahip ekranları da destekleyen Fraps aracılığıyla saniyede 120 kare kaydetme imkanınız var. Bunun yanısıra programın ekran görüntüsü kaydetme özelliği de bulunuyor.
Programa ait internet sitesi : http://www.fraps.com/download.php

4. Jing

Hem ekran kaydı hem de ekran görüntüsü alabilen başka bir program olan Jing ile çekilen videolar ve kaydedilen ekran görüntüleri özel araçlar aracılığıyla daha da zenginleştirilebiliyor. Ücretsiz versiyonu ile en fazla 5 dakika kayıt yapabildiğinz Jing’in bu sınırlamasını Pro versiyonunun satın alarak kaldırabiliyorsunuz.
jing
Programa ait internet sitesi : https://www.techsmith.com/jing.html

5. Bandicam

Kullanıcılarına oyun videosu kaydetme ve ekran videosu çekme imkanı tanıyan, bunun yanısıra ekran görüntüsü alma gibi ek özellikleri de bulunan program, ekranın hangi kısmını kaydedeceğinizi de ayarlamanızı sağlayan saydam bir pencereye sahip.
bandicam
Programa ait internet sitesi : https://www.bandicam.com/tr/

Post a Comment

Daha yeni Daha eski