Zaman, belki de sahip olduğumuz en değerli kavram. Hem iş hayatı hem de sosyal hayat içerisinde daima bir yerlere yetişmeye çalışırken, zamandan tasarruf ederek daha fazla eylem gerçekleştirebilmek istiyoruz. Özellikle uzun yolculuk saatleri bizleri yapabileceğimiz diğer işlerden alıkoyuyor. Uzun yolculukları kolaylaştıran, uzakları yakın eden uçak seyahatleri ile istediğimiz yerlere kolaylıkla gidebiliyor, zamandan tasarruf edebiliyoruz. Peki, hayatımızı bu kadar kolaylaştıran uçak biletlerini satın alırken nelere dikkat etmemiz gerekiyor?

Erken Rezervasyon Hayat Kurtarır

Gerek iş seyahatleri gerekse tatil planları için uçakla yapılan yolculuklar en konforlu ulaşım seçeneğidir. Fakat maliyet tarafını da düşünmek gerekir. Önceden planlanmış yolculuklarda erken rezervasyon yaptırarak ucuz uçak bileti alabilir, ekonomik bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.
Uçak bileti rezervasyonları için genelde firmanın kendi sitesine (THY, Pegasus, Sunexpress vb.) veya firmaları karşılaştırabildiğiniz, fiyatlarını seferlerini inceleyebildiğiniz bir platform olan Biletall’ın uçak bileti sayfasından gerçekleştirebiliyoruz: https://www.biletall.com/ucak-bileti (Linke tıklayarak rezervasyon oluşturabilirsiniz.)

Karşılaştırmadan Almayın

Aynı gün ve saat için çok sayıda uçak bileti seçeneği mevcutken, tek bir firmanın web sitesine bağlı kalarak bu seçenekleri kaçırmayın. Farklı firmaları aynı anda görebileceğiniz ve hem saatlerini hem fiyatlarını rahatlıkla karşılaştırabileceğiniz Biletall.com uçak bileti gibi bir web sitesi veya uygulama kullanmanız, ekonomik bir iş seyahati veya tatilin kapısını sizler için aralayacaktır. Biletall.com gibi platformların, birkaç adımda seyahatinizi planlayabilmenize yardımcı olduğunu hatırlatmak isteriz.

Uçak Bileti Alırken Doğru Yer Seçimi Önemlidir

Eğer uzun bir (örneğin kıtalar arası) uçak yolculuğu yapacaksanız uçak bileti alırken koridor tarafını seçmeniz sizin için daha rahat olacaktır. Böylece tuvalete gitmek ya da koridorda dolaşmak istediğinizde yanınızdaki kişiyi rahatsız etmekten çekinmezsiniz.
Manzarayı izlemek istiyorsanız elbette cam kenarı sizin için en uygun seçenektir. Fakat cam kenarında oturanların, uçak yere indiğinde, kabin bagajını almak ve toparlanıp sıraya girmekte koridordakilere göre zorlandığını hatırlatmak isteriz. Son olarak, uçağın kanat bölümünün biraz gürültülü olabileceğini göz önünde bulundurarak, sakin bir yolculuk için kanat bölümünden kaçınabilirsiniz.

Zincirin Son Halkası Online Check-In

Uçak biletinizi sorunsuz biçimde satın aldınız ve uçuş gününüz geldi çattı. Uçuşunuza 24 saat kalmasından itibaren online check-in yapmanız; havaalanında sıra beklememenizi sağlayacak, olası bir yoğunluk durumunda aksiliklerin ve uçağı kaçırma riskinin önüne geçecek, en önemlisi de zamanı verimli kullandığınız için yolculuk stresinizi azaltacaktır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski