Windows 10 Yükseltme Nasıl Yapılır? Yükseltme YardımcısıDünyada 1 milyar cihaz Windows 10'a geçiş yaptı. Windows 10, bence de Windows'un dediği kadar var. Yani : Gelmiş geçmiş en iyi Windows. Bu yazımız ile beraber windows güncelleme gelmeme sorunu olan bilgisayarlar dahil, eğer windows 7 veya 8.1 kullanıyorsanız; Windows 10 a ücretsiz geçiş yapabilirsiniz. Ücretsiz yükseltme teklifi Windows XP, Windows Vista veya Windows'un Enterprise sürümleri için geçerli değildir. Şunu belirtmekte fayda var; Microsoft Windows 10'a ücretsiz yükseltme teklifini 29 Temmuz 2016'da sona erdirecek.

Windows 10 sistem gereksinimleri (minimum) :

  • İşlemci: 1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da SoC
  • RAM: 32 bit için 1 gigabayt (GB) veya 64 bit için 2 GB
  • Sabit disk alanı: 32 bit işletim sistemi için 16 GB, 64 bit işletim sistemi için 20 GB
  • Grafik kartı: WDDM 1.0 sürücü ile DirectX 9 ya da sonrası
  • Ekran: 800x600

Windows 10 yükseltme nasıl yapılır?

Aşağıdaki linke tıklayarak Windows 10 Yükseltme yardımcısı sayfasına gidip "Şimdi indirin"butonuna basarak yükseltme yardımcısını indirin. Daha sonra yükseltme yardımcısına tıklayarak yönergeleri takip edebilirsiniz.
Yükleme yardımcısı indirme linki : Windows 10 Yükseltme Yardımcısı İndir
İnen yükseltme paketini çalıştırdığınızda karşınıza aşağıdaki pencere gelecek. Burada zaten "Bu bilgisayarı şimdi yükselt" seçeneği işaretli geliyor. Windows 10 yükseltme işlemini "İleri" diyerek başlatabilirsiniz.
Windows kurulum sırasında zaten size eşlik edip sizi yönlendirecek.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski