2015 yılında geleceği duyurulan, ancak bu çıkış tarihi ile ilgili kesin bilgi verilmeyen Photomath uygulamasının Android versiyonu nihayet yayımlandı. Artık Photomath uygulaması Google Play üzerinden veya Photomath apk formatında ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Eğitim kategorisinde yer alan Photomath’i kısaca tanıtmak ve ne işe yaradığından bahsetmek gerekirse, uygulama sayesinde matematik işlemlerini kalem oynatmadan çözebiliyoruz. Uygulama içi kamera özelliğinden faydalanıp soruyu görüntülüyoruz ve uygulama sayesinde soru yanıtlanıyor. Ayrıca size işlemi nasıl çözdüğünü adım adım gösteriyor.
Ancak uygulamadan çok bir şey beklememek lazım. Photomath, matematik sorularını çözen program olarak bilinse bile, örneğin bir işçi problemini ya da hız problemini bu uygulama sayesinde cevaplandıramıyoruz. Photomath’in şimdilik dijital baskıdan çıkan dört işlem, denklem, kesir sorularını çözme yeteneği bulunuyor. Yani el yazısıyla hazırlanmış bir yazıyı Photomath yanıtlayamıyor.
Photomath alanında bir ilk olduğu için şuanda hafife alınabilir, ancak yazılım ve modüller Android gelişticilerine yeni ve kaliteli uygulamalar yaratma fırsatı sunabilir. Photomath şimdilik ücretsiz olarak indirebiliyor. Uygulamanın Pro, Full, gibi sürümleri bulunma

Uygulama Adı: Photomath
Sürüm bilgisi: 3.0.1
Boyutu: 4.1 MB
Kategori: Matematik / Eğitim
Dil: İngilizce, (Türkçe dil desteği yoktur.)
Güncellenme Tarihi: 17 Ocak 2016
Destekleyen cihazlar: (Android 4.1 ve üzeri)Post a Comment

Daha yeni Daha eski