ComboFix sUBs tarafından hazırlanan ve bilgisayarınızı tehlikeli yazılımlar olan malware yazılımları tespit etmek için taradıktan sonra bu yazılımları otomatik olarak temizlemeye çalışan bir programdır. Bilinen en yaygın malware programları temizleme yeteneğinin yanında, temizleyemediği malware yazılımlarla ilgili yetkin kişilerin kullanabileceği raporlar da sunmaktadır.
Şu anda ComboFix’in çalıştığı Windows versiyonları şu şekilde:
• Windows XP (sadece 32-bit)
• Windows Vista (32-bit/64-bit)
• Windows 7 (32-bit/64-bit)

ComboFix için dikkat etmenizi tavsiye ettiğim bir konu ise, teknik olarak gelişmiş bir bilgisayar kullanıcısı değilseniz veya böyle birisinden anlık destek alma durumunuz yoksa ComboFix’i kullanmamanız ya da çok dikkatli olmanız. Programın gücünden dolayı kararsız kaldığınız veya fikir sahibi olmadığınız konularda işleme devam etmemeniz önemli, aksi takdirde bilgisayarınızın normal fonksiyonlarına zarar verebilirsiniz.
Ayrıca unutmayın ki ComboFix şu konumlardaki dosyaları çalıştırıldığı anda otomatik olarak temizlemektedir:
- Çöp kutusu
- Geçici internet dosyaları 
- Temp klasörü

Eğer bu konumlarda yer alan dosyalarınızı korumak istiyorsanız bu geçici klasörler yerine başka güvenli bir konuma taşımanızı öneriyorum.
Uyarı: ComboFix’i kullanarak gerçekleştireceğiniz işlemlerde aldığınız riskten Tamindir ve Tamindireditörleri sorumlu değildir. Gelişmiş kullanıcı niteliklerine ihtiyaç duyan bu programı çalıştırırken lütfen dikkatli olunuz.
ComboFix Nasıl İndirilir
ComboFix’i kullanmaya başlamak için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak programı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski