Windows Güncelleme Hatası 0x80070020, Windows PC’nizi güncellemeye çalıştığınızda en sık karşılaşılan hatadır. Yapmanız gerekeni yaptınız ve en son güncellemeleri çalıştırdığınızdan emin oldunuz, ancak bir nedenle Windows bunları yüklemenize izin vermiyor. Bu son derece sinir bozucu olabilir, ancak bunu düzeltmek gerekmez.
Windows Update Hatası 0x80070020 Nedir?
İndirmeye çalıştığınızda ve bazen en son Windows güncelleştirmesini yüklemeye çalıştığınızda 0x80070020 hatası görüntülenir. Bu, Microsoft’un amiral gemisi işletim sisteminin en son sürümünde daha yaygın olmasına rağmen, Windows 10, Windows 8 veya Windows 7 gibi önceki sürümlerde de olabilir.
0x80070020 Hatasına Neden Olan Nedir?
Bu özel Windows güncelleme hatasına nedeni, yükleme sürecine müdahale eden diğer yazılımlardır. Bu bazı aşırı antivirüs yazılımı veya Windows’un en son sürümünü çalıştırmanızı engellemeye çalışan bir kötü amaçlı yazılım parçası olabilir.
Nihayetinde, sorunun teşhisi çeşitli düzeltmeleri denemeyi içerdiğinden, sorunun nedeni çok fazla önemli değildir, bu nedenle problemden ziyade bu hatayla çözüme odaklanmak daha iyidir.
0x80070020 Hatası Nasıl Düzeltilir?
Bazı hatalar göz ardı edilebilir, ancak bilgisayarınızın güvenliği için güncellenmiş bir Windows ortamını korumanız zorunludur. Bu sorunu hemen düzeltmenize gerek olmasa da, birkaç haftadan fazla bırakmayacağız, aksi takdirde yeni istismarlara ve saldırılara karşı savunmasız kalma riskiyle karşı karşıya kalırsınız.
Sorunun ne olduğunu saptamak biraz zaman alabilir, ancak kısa sürede çözmeniz gereken nispeten basit bazı adımlar vardır.
Her bir olası düzeltmeyi tamamladığınızda, Windows güncelleştirmesini yeniden çalıştırmayı deneyin ve hatanın hala görünüp görünmediğine bakın.
1.Antivirüs Çalıştır: Kötü amaçlı bir yazılım en son Windows güncellemenizin yüklenmesini engelliyorsa, uygun bir antivirüs taraması bulabilir ve düzeltebilir. Bu, haksız çalışmasını tehlikeye atabilecek güvenlik düzeltmelerini indirmenizi engellemek için yapıyor olabilir veya genel olarak yıkıcı bir virüs, sistem güvenliğinizi geliştirmenizi önlemek istiyor olabilir.
2.Antivirüsünüzü devre dışı bırakın: Bu, sisteminizi savunmasız bırakabileceği için yalnızca geçici bir önlem olarak önerilir, ancak antivirüs sisteminizi korumak konusunda bazen biraz aşırıya kaçabilir. Herhangi bir nedenle, Windows Update işlemini yanlış tanımladıysanız antivirüs yazılımınız güncelleme işlemini kötü amaçlı olarak görebilir.
3.Windows Update Sorun Gidericisi’ni çalıştırın: Windows’un modern sürümlerinde, eski Microsoft işletim sistemlerindeki eski benzerlerinden çok daha etkili olan bir dizi farklı sorun giderme aracı vardır. Bu hatayla karşılaşırsanız Windows Update Sorun Gidericisi’ni çalıştırmayı deneyin.
4.Windows Update Hizmetlerini Sıfırlama: Windows Update Hizmeti’nden bir öğenin veya öğe sayısının bir nedenden dolayı harekete geçmiş olması ve bunlardan birinin veya diğerlerinin güncelleştirmenizin tamamlanmasını engellemesi mümkündür. Durum böyle olmadığından emin olmanın en iyi yolu (en azından artık) onları yeniden başlatmaktır. Başlangıçta Windows 7 ve 8.1 için yazılmış olsa da, Windows Update hizmetlerini sıfırlamak için bu talimatlar Windows 10 için de işe yarar ve bu hizmetleri tekrar çalıştırmanıza yardımcı olacaktır.
5.Arka Plan Akıllı Aktarım Hizmeti’ni (BITS) yeniden başlatın: Windows’un BITS’sinin sisteminize güncellemeler sunmada büyük bir rolü vardır, bu nedenle çalışmayı durdurursa 0x80070020 hatası görünebilir.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski