Windows işletim sistemini korsan olarak kullanan kişiler için Windows’tan kötü bir haber geldi. 
Microsoft‘un yeni işletim sistemi Windows 10 uzun bir süre önce tanıtıldı ve ücretsiz olacağı açıklandı. Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları ise yeni işletim sistemi piyasaya çıktıktan sonra bir yıl içerisinde istedikleri takdirde geçiş yapabilecekler.
Fakat korsan kullanıcılar için şimdiye kadar bir bilgi gelmemişti. Acaba Windows’u korsan olarak kullanan kişiler de bu avantajdan yararlanabilecek mi yoksa satın almak zorunda mı kalacaklardı? İşte bu belirsizlik bugün Microsoft’un açıklaması ile ortadan kalkmış durumda. Microsoft Başkan Yardımcısı Terry Myerson’nın yaptığı açıklamada Windows 10’a geçiş yapabilecek kullanıcıların sadece eski sürümleri orijinal kullananlar olacağını belirtildi.
Bunun üzerine Windows 10’u belirli bir ücret karşılığında geçilip geçilemeyeceği sorusu soruldu. Myerson bunun mümkün olduğunu söylese de fiyat konusunda bir rakam belirtmedi. Ayrıca Windows XP ve öncesi işletim sistemlerini lisanslı kullananların da nasıl Windows 10’a geçecekleri halen daha belli değil.
Detaylar önümüzdeki günler yavaş yavaş gün yüzüne çıkacak

Post a Comment

Daha yeni Daha eski