Magisk, Android cihazlarını köklendirmek ve Android’in işlevselliğini artırmak için özel modüller yüklemek için popüler bir araçtır. Ayrıca, Android’inizin belirli uygulamalardan kaynaklandığı gerçeğini gizleme yeteneğine de sahiptir, bu da onu köklü bir cihaz kullanan ve genellikle köklü cihazlarda çalışmayan uygulamalara güvenen herkes için güçlü bir araç haline getirir. Magisk’i nasıl kuracağınız ve Android cihazınızı nasıl güvenli bir şekilde köklendireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.
Başlamadan Önce
Magisk’i cihazınıza yüklemeden önce birkaç şeye ihtiyacınız olacak. İlk olarak, telefonunuzun önyükleyicisinin kilidini açmanız gerekecek. Kilidi açık Pixel telefonlar gibi bazı cihazlarda bu basittir. Diğerleri için, çok daha karmaşık ve hatta tamamen imkansızdır.
Telefonunuzun önyükleyicisinin kilidini açtıktan sonra, TWRP özel kurtarmasını yükleyebilirsiniz. Bu kurtarma yardımcı programı, telefonunuzu ve özel ROM’ları ve Magisk gibi diğer değişiklikleri yedeklemenizi kolaylaştırır.
Magisk Nasıl Kurulur?
İlk olarak, Magisk’i indirmeniz gerekecek. XDA Magisk sürüm dizisine gidin ve en son kararlı sürümü indirin.
Cihazınızı USB üzerinden bilgisayarınıza takın.
Telefonunuzun ekranının üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın, ardından Bu cihazı şarj eden USB> Dosya aktar’a dokunun.
Otomatik olarak açılmadıysa, telefonunuzun monte edildiği konuma gidin. Magisk zip dosyasını telefonunuzdaki İndir klasörüne kopyalayın.
Telefonunuzu güvenle bilgisayarınızdan kaldırın.
Şimdi telefonunuzu kurtarmaya yeniden başlatmanız gerekecek. Bu işlem her cihaz için farklıdır, ancak genellikle Sesi Kısma ve Güç tuşlarına basarak yapabilirsiniz.
Cihazınız yeniden başlatıldığında, Android maskotunun yandığı bir ekran ve Başlat’ta bir menü ayarlanmış olmalıdır. Menüde dolaşmak için yukarı ve aşağı ses seviyesi tuşlarını kullanın ve Kurtarma modunu seçin.
Cihaz yeniden başlatılır. Bu sefer TWRP’ye açılacak. Depolamaya erişmek için cihazınızın şifresini buraya girmeniz gerekebilir. Ana TWRP menüsüne geldiğinizde Yükle’ye dokunun.
Magisk’i kopyalamışsanız depolama alanınızda İndirme klasörüne gidin. ZIP dosyasını seçin.
TWRP daha sonra Magisk zip hakkında bilgi içeren bir ekran ve ek ZIP dosyaları yüklemek isteyip istemediğinizi kontrol etme seçeneği görüntüler. Şu anda başka bir şey yüklemenize gerek yok. Hazır olduğunuzda, Magisk’i yüklemeye başlamak için alttaki mavi kaydırıcıyı sağa kaydırın.
TWRP, Magisk’i sisteminize yükleme işlemini kapsamlı bir şekilde gerçekleştirecektir. Tamamlandığında, ekranın üst kısmında yüklemenin başarılı olduğunu bildiren bir mesaj görüntülenir. Cihazınızı yeniden başlatmak için ekranın altındaki Sistemi Yeniden Başlat öğesine dokunun.
Cihazınız normal şekilde yeniden başlatılacak. Cihazınız yeniden başlatıldıktan sonra rootlanır ve Magisk çalıştırılır. Uygulamalarınızı açın ve kurulumunuzun durumunu görmek için Magisk Manager’ı başlatın.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski