Windows 10 Sürüm 1909 ile bir dizi yenilik geliyor. Masaüstü deneyimini geliştiren, bildirimleri daha düzenli hale getiren ve performansı artıran bu güncellemenin
getirdiklerini ele alıyoruz.

Microsoft,
 işletim sisteminde yeni özellikler sunmak ve hataları ortadan kaldırmak için güncellemelere devam ediyor. Windows 10 sürüm 1090 da ilk sürümden sonra yayınlanan sekizinci büyük güncelleme olarak dikkat çekiyor.
Kasım 2019 güncellemesi, 2019’da gelen ikinci güncelleme. Küçük bir not olarak 19H2 güncellemesini yükleyebilmek için bilgisayarlarda Windows 10 Mayıs 2019 paketinin kurulu olması gerektiğini belirtelim.

Windows 10 Sürüm 1909 Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: 1 GHz veya daha hızlı
  • RAM: 32 bit için 1 GB veya 64 bit için 2 GB
  • Depolama: 32 bit için 16 GB veya 64 bit için 20 GB
  • Ekran Kartı: DirectX 9 veya WDDM 1.0 sürücüsü
  • Çözünürlük: 800 x 600 piksel


Sistem Deneyimleri

Yeni özelliklerin bir parçası olarak güncelleme üçüncü taraf dijital asistanları, geliştirilmiş çok çekirdekli işlemci mantığını ve daha iyi pil ömrü sunuyor.

Dijital Asistanlar

Kasım güncellemesi, Windows 10’da üçüncü taraf dijital asistanların aktive olması için seslendirme özelliğini destekliyor.

İşlemciler

Windows 10, işlemci performansına odaklanan önemli bir özellik sunuyor. Her ne kadar artık tek çekirdekli işlemciler kullanılmıyor olsa da yazılımlar bu sisteme göre ayarlanmış olabiliyor. Microsoft ise bu güncellemeyle tek çekirdeğe yönelen uygulamaların daha hızlı çalışmasını sağlıyor. Yani bu tip uygulamalar doğrudan bir performans artışı vadediyor.

Containers

Öncelikle Linux ile kullanılmaya başlanan bu teknoloji temelde ‘sanallaştırmayı’ daha verimli hale getiriyor.

Pil Ömrü

Windows 10 Sürüm 1909 bazı sistemlerde genel olarak batarya ömrünü ve güç verimliliğini geliştirmeyi sağlıyor.

Diğer Değişiklikler

Bunlar haricinde sistem çapında irili-ufaklı birçok hata ortadan kalkıyor. Genel olarak performans iyileştirmesi de söz konusu.

Sürüm: 1909

Boyut: 6.76 GB

Dil: Türkçe

Sunucu: Yandex Disk [Torrent]

Durum: Yüklendi

İndirme Linkleri


Post a Comment

Daha yeni Daha eski