Windows 10’un Görev Yöneticisi oyuncular için daha iyi hale geliyor. Windows Insider build
18963’te, Görev Yöneticisi artık GPU sıcaklığınızı gösterir. Bu, Windows 10’un Mayıs 2020 civarında sabit olacak olan 20H1 güncellemesinin bir parçası olacak.
Bu en son özellik, Microsoft’un son Windows 10 güncellemelerinde Görev Yöneticisi’ne zaten eklediği grafik işlemci özelliklerine dayanmaktadır. Windows 10, Görev Yöneticisi’nde GPU kullanım bilgilerini ve istatistiklerini zaten gösteriyor – GPU’nuzun adından mevcut kullanılabilir belleğine ve kullanımına kadar her şey.
Şimdi, GPU’nuzu Görev Yöneticisi’nin Performans sekmesinden seçtiğinizde “GPU Sıcaklığı” da görünecektir. Herhangi bir üçüncü taraf yardımcı programı olmadan GPU’nuzun sıcaklığını görebilirsiniz.
Bazı sınırlamalar vardır: Bu yalnızca özel GPU’larla çalışır (yerleşik veya “tümleşik” olanlarla değil). WDDM 2.4 veya daha yeni bir sürücü modeline güncellenmiş bir grafik sürücünüz olması gerekir. Ve şimdilik sıcaklıkları sadece Celcius cinsinden gösteriyor – Fahrenhayt değil.
Microsoft’un gelecekte Görev Yöneticisi’ne daha fazla sıcaklık istatistikleri eklemesini umuyoruz. Doğrudan Görev Yöneticisi’nde gösterilen CPU sıcaklığı inanılmaz bir özellik olacaktır.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski