Microsoft’un yeni kullanıma sunduğu harita ile COVID-19’e dair tüm verilere anlık olarak ulaşabilirsiniz.

Microsoft, pandeminin belirli bir bölgeyi nasıl etkilediğini izlemek için kullanılabilecek bir Koronavirüs gösterge haritası yayınladı. Bu web sitesi Dünya Sağlık ÖrgütüAvrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi ve diğer sağlık kontrol merkezleri dahil olmak üzere birçok kaynaktan bilgi alıyor.
Bu haritayı kullanarak o bölgedeki toplam vakaları, etkin vakaları, kurtarılanları ve ölümle sonuçlanan vakaları bölgesel olarak ayrıntılı bir şekilde görüntülemeniz mümkün. Bunun yanında bir ülke veya eyalete seçtiğinizde yerel haberlere, makalelere ve videolara da erişebilirsiniz. Alt eyalet ve şehir bölümleri şu an için yalnızca ABD için çalışıyor. Diğer ülkelerde ise genel vaka sayıları ve haberlere ulaşılabiliyor.


Sol taraftaki panelde bulunan bilgi butonuna tıkladığınızda, panelin en son zaman güncellendiği gösteriliyor. Güncellemeler ise ortalama 20 dakikalık aralıklarla yapılıyor.
Bu panele gelen veriler orijinal kaynaklardan ve sık sık güncelleniyor. Yerelleştirilmiş haber ve videolar bölümünün tam verimli çalışmadığını ve eski haberler içerebileceğini hatırlatalım. Google’ın da yakın zamanda buna benzer bir çalışma yapması bekleniyor.

Post a Comment

Daha yeni Daha eski