Merhabalar. Bu yazımızda yeni launcher ile birlikte çoğu kişinin yaşadığı “Safari İşlem Kütüphanesi Yüklenemedi!” hatasını çözüme kavuşturacağız.
Bu hatanın birkaç nedeni olabilir. En basit olanından başlarsak launcher programının kurulu olarak bulunduğu dizinde “SafariLibrary.dll” adlı dosya bulunduğundan emin olun, eğer bu dosya yoksa bu hatayı alırsınız.
Bu hataya diğer bir sebep ise setup’ın düzgün kurulmamış olmasıdır. Örneğin format atılmış bir bilgisayara setup dışında launcher dosyalarını kopyalayıp açmaya çalışırsanız bu hatayı alabilirsiniz.
Hatayı basit sebeplerden yaşamadığınıza eminseniz ve Windows 7 ya da Windows 8 kullanıcısı iseniz aşağıda yazılanları dikkatle okumalısınız.

Eğer Windows’unuz güncel değilse C++ kütüphanelerini yüklerken 0x80240017 kodlu hatayı alırsınız. Bu hatanın nedeni kullandığınız Windows sürümünün güncel olmayışıdır. Çünkü C++ kütüphaneleri Windows 10 ile birlikte Windows 10’a uyumlu hale getirildi. Windows 10’dan önceki sürümlerde çalışması için de Windows 7 ve 8’e update paketleri yayınlandı. Bu update paketlerini yüklemediyseniz C++ sürümlerini yüklemekte sorun yaşarsınız.


Bu sorunu çözmek için denetim masanızdan Windows Update kısmından güncelleştirmeleri yükleyin. Güncellemeleri yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Eğer bilgisayarınızın güncel olduğundan emin iseniz C++ 2017 setup dosyası üzerinden yüklemelerinizi yapabilirsiniz.
Eğer Windows Update ile güncelleme yapmakta sorun yaşıyorsanız sisteminiz lisanslanmamış olabilir. Lisansı internette araştırma yaparak çeşitli şekillerde etkinleştirebilirsiniz. Eğer sisteminiz lisanslı olduğu halde Windows Update ile ilgili sorunlar yaşıyorsanız Windows Update Sorun Gidericisi kısmından nasıl düzelteceğiniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer Windows Update sorunlarınızı çözemezseniz windows update kısmında belirtilen güncelleme isimlerini manuel yollarla update paketi olarak indirip yükleyebilirsiniz. Eğer bunları da yüklemekte sorun yaşıyorsanız sisteminiz sıkıntılıdır, virüsle ya da çeşitli zararlı programlar aracılığıyla bozulmuş olabilir; çözüm yollarınızı araştırarak bulmaya çalışabilirsiniz ama sisteminizdeki güncellemelerde sıkça bu tip sıkıntılar yaşıyorsanız format atmanız önerilir.
Sisteminizi C++ kütüphanesinin çalışabilmesi için güncel hale getirdiyseniz buradan C++ 2017 sürümlerini 32 bit & 64 bit olarak indirip yükleyebilirsiniz. Bu yükleme işleminden sonra launcher açılışında sorun yaşamayacaksınız.
64 bit kullanıcıları iki sürümü de yüklemek zorundadır.
32 bit kullanıcıları sadece 32 bit olan versiyonu yüklemelidir.


Post a Comment

Daha yeni Daha eski