php

Herkese merhaba, bu yazımızda PHP Fileinfo sorununun çözümünden bahsedeceğim oldukça basit bir çözüm hemen başlayalım.İlk olarak bu sorunu nasıl alırız? nerelerden alırız onu söylemeliyimki doğru hatayı çözün, bu sorun bir script kurarken bir wordpress eklentisi kurarken veya bir ayar yaptığınızda karşınıza bu hata çıkabilir eğer bunlardan biri varsa doğru yerdesiniz yoksa yinede denemenizde fayda var!
sorun çözümüne başlayalım ozaman aman dikkat edin yanlış ayar yapmayın!
CPanel’e girin > daha sonra aşağlara doğru inerek yazılım bölümünden “Select PHP version” adlı yere girin > karşınıza aşağıdaki gibi bir bölüm gelecek buradan fileinfo’yu bulun ve yanındaki kutucuğu işaretleyin.Eğer yaptığınız bu çözüm olmuyor ise aşağıdaki adımları teker teker uygulayın buda basit bir çözüm.
 1. CPanel’deki dosya yöneticisinden veya FTP’ye bağlanarak public_html’e girin.
 1. Masaüstünüzde yeni bir metin belgesi oluşturun ve ismini php.ini yapın ve oluşturduğunuz metin belgesinin içine aşağıdaki kodu ekleyin.

 1. register_globals=off
  safe_mode=off
  display_errors=off
  allow_url_fopen=off
  disable_functions="exec,passthru,shell_exec,system,proc_open,curl_multi_exec,show_source,eval"
  session.save_path='/tmp' extension=pdo.so
  extension=fileinfo.so
  extension=pdo_mysql.so

3. Yapıştırdığınız kodu kaydetmek için sol üstten dosya > farklı kaydete tıklayın > açılan pencerede kayıt türü ve yanında metin belgesi.txt yazıyor ona tıklayarak “Tüm Dosyalar” seçeneğini seçin.

4. Ve kaydettiğiniz php.ini dosyasını public_htmle doğru olarak atın.Kısa ve öz anlamlı bir yazı oldu umarım sorununuz çözülür, eğer çözülmez ise yorumlarda belirtin.
Post a Comment

Daha yeni Daha eski